Ubezpieczenie assistance pojazdu – co warto o nim wiedzieć?

 • 02/04/2021

Ubezpieczenie assistance pojazdu – co warto o nim wiedzieć?


Wolność, swoboda, relaks… Czujesz to podekscytowanie z powodu ciągle rosnącej wskazówki prędkościomierza? Otwarte okno, szum wiatru spowodowany prędkością samochodu na przemierzanej autostradzie. Wydaje się, że możesz tak przemierzyć cały świat…

Niestety Twój spokój burzy nieprzyjemny zgrzyt pochodzący ze skrzyni biegów… Samochód powoli traci prędkość, aż w końcu zatrzymuje się bezwładnie na środku ruchliwej autostrady, bez najmniejszej chęci do kontynuowania podróży.

Pora dzwonić do ubezpieczyciela po pomoc….

 

Ale od początku… Co to właściwie jest ubezpieczenie Assistance pojazdu?


Internet, doradcy oraz agenci ubezpieczeniowi zgodnie twierdzą, że ubezpieczenie assistance to nic innego jak dobrowolne ubezpieczenie pojazdu. Podkreślam słowo dobrowolne.

Przypominajka!
W prawie polskim jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem pojazdu jest ubezpieczenie OC Posiadacza Pojazdów Mechanicznych ( ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej).

Wszystkie inne ubezpieczenia pojazdów nie są obowiązkowe, czyli nikt nie musi ich posiadać, jeśli tego nie chce. Co ciekawe, ubezpieczenie assistance to nie tylko zapewnienie:
 • Lawety,
 • Holowania do mechanika,
 • Naprawy samochodu na trasie.

Ubezpieczenie assistance pojazdu to również:
 • Wymiana pękniętych opon,
 • Dowiezienie paliwa,
 • Zapewnienie niezbędnej pomocy ubezpieczonemu i jego rodzinie w razie stłuczki.
Takich przypadków oczywiście jest znacznie więcej i można by je było wymieniać bez końca, ale dziś skupimy się na najważniejszych korzyściach wynikających z posiadania polisy tego typu.

 

Co daje ubezpieczenie assistance pojazdu?


Wykupując polisę na pojazd, ubezpieczyciel zazwyczaj zobowiązuje się do udzielenia Ci pomocy w poniższych aspektach:
 • Technicznym – Ubezpieczyciel zobowiązuje się do naprawy uszkodzenia lub awarii pojazdu, jego holowania do najbliższego warsztatu lub dostarczenia pojazdu zastępczego na czas określony w postanowieniach ubezpieczenia;
 • Medycznym – jeśli dojdzie do kolizji, Towarzystwo Ubezpieczeniowe zobowiązuje się do zadbania o odpowiednią opiekę medyczną ubezpieczonego oraz członków jego rodziny;
 • Informacyjnym – Po dodzwonieniu się na infolinię ubezpieczyciela, konsultant udzieli Ci informacji o położeniu najbliższej stacji paliw lub warsztatu samochodowego;
 • Prawnym – Ostatni aspekt sprowadza się do otrzymania wzorów umów czy aktów prawnych, w przypadku gdy będziesz ich potrzebować.
 

Kto i na jaki okres może wykupić ubezpieczenie Assistance pojazdu?


Ubezpieczenie assistance może wykupić każdy. Nie ma specjalnych wymagań, no może poza dwoma… musisz ubezpieczyć istniejące auto 😉.

Assistance dzielimy na:
 • Assistance krótkoterminowe,
 • Assistance długoterminowe.
W przypadku ubezpieczenia krótkoterminowego platforma Chronie.pl oferuje możliwość zapewnienia ochrony pojazdu od 1 do 31 dni. Taka opcja jest najlepsza w przypadku krótszych podróży. Bezpieczna i beztroska podróż oraz wypoczynek – czyż jest coś lepszego?

Jeśli natomiast myślisz o długoterminowym ubezpieczeniu assistance pojazdu to na Chronie.pl znajdziesz polisę ważną nawet przez rok. Jeśli jesteś fanem wiatru we włosach, poczucia wolności oraz zmotoryzowanego trybu życia, nie zastanawiaj się długo nad tą wersją, tylko wyposaż się w nią od razu.

 

Czy mój pojazd kwalifikuje się do ubezpieczenia assistance?


Głównym ograniczeniem w zakupie ubezpieczenia assistance pojazdu jest wiek ubezpieczanej maszyny. Limity wahają się, w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, od 10 do 20 lat. Jednak na stronie Chronie.pl zadbaliśmy o Twój komfort i jesteśmy w stanie zaoferować Ci ochronę pojazdu, który liczy nawet 25 lat.

 

Czy ubezpieczenie assistance pojazdu obowiązuje w Polsce i za granicą?


Ta kwestia bardzo często potrafi spędzić sen z powiek przed każdą większą wycieczką, więc zakładamy, że i Ty zadawałeś sobie to pytanie. Na szczęście mamy dla Ciebie dobre wieści. Ubezpieczenie assistance obejmuje ochroną obszar całej Polski oraz inne państwa, które wymieniono w karcie produktu.


samochód, kobieta, ubezpieczenie assistance pojazdu

 

Czy assistance można kupić tylko dla samochodu?


W ofercie Chronie.pl nie ograniczamy się jedynie do samochodów. Z chęcią ubezpieczamy maszyny fanów motocyklowych rajdów, bo wiemy, że motocykle tak samo, jak samochody mogą ulec awarii w najmniej odpowiednim momencie.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie assistance pojazdu?


To ile chcesz wydać na ochronę swojego pojazdu, zależy tylko od Ciebie. Ceny podstawowego assistance zaczynają się od 45 złotych za kilka dni ochrony, do 600 złotych za najwyższą opcję zabezpieczenia, ważną przez cały rok.

Zastanów się, czy chcesz wieszać na włosku całą swoją podróż. Jesteś gotowy ryzykować przymusowy postój na ruchliwej autostradzie, bez perspektywy szybkiej i bezpłatnej pomocy? Jedna decyzja może sprawić, że Twoja podróż pomimo komplikacji wciąż będzie przyjemnością.