Ubezpieczenia szkolne a wakacje

 • 20/08/2021

Ubezpieczenia szkolne a wakacje


Wakacje dobiegają końca, a Twoją głowę z pewnością zaprzątają już sprawy związane z przygotowaniami do roku szkolnego. Na pewno jednak szybko zaczynasz wracać myślami do tegorocznych wakacji. Zaczniesz powoli planować już następne, nie mogąc doczekać się wspólnego wypoczynku na słonecznej plaży lub długiej wyprawy górskimi szlakami. Na pewno wszystko zawsze sobie skrupulatnie planujesz i odpowiednio wcześniej dokonujesz rezerwacji.

Jest jednak rzecz, którą możesz załatwić już dziś i nie musisz martwić się o nią przed kolejnym wyjazdem na urlop. Tą rzeczą jest ubezpieczenia Twojego dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jeśli zadbasz o nie już na początku roku szkolnego, Twoje dziecko będzie objęte ochroną przez kolejne 12 miesięcy, czyli przez całe kolejne wakacje także.

Z dalszej części tekstu dowiesz się, czym dokładnie są ubezpieczenia szkolne i jaki jest ich zakres ochrony – także w takcie wakacji.

 

Czym są ubezpieczenia szkolne?


Ubezpieczenia szkolne można zaliczyć do ubezpieczeń obejmujących ochroną życie oraz zdrowie osoby ubezpieczonej. Polisy te bardzo często są proponowane w szkołach na początku roku szkolnego. Niestety są one bardzo często ubezpieczeniami ubogimi – głównie ze względu na niską kwotę ubezpieczenia, wypłacaną za 1% uszkodzonego ciała.

Z pewnością lepiej jest wyposażyć dziecko w indywidualne ubezpieczenie szkolne, które od grupowego różni się większym zakresem ubezpieczenia. Lista zdarzeń objętych umową ubezpieczenia jest bardziej rozbudowana. Kwota odszkodowania wypłacana za każdy 1% uszkodzonego ciała także może być wyższa.

 

Co znajdziesz w ofercie ubezpieczeń szkolnych?


Ubezpieczenia szkolne pozwalają zapewnić dziecku i Tobie wsparcie w przypadku wystąpienia NW. Nieszczęśliwy wypadek(NW) to nagłe i niespodziewane zdarzenie, które wystąpiło niezależne od woli ubezpieczonego.

Do listy nieszczęśliwych wypadków można zaliczyć między innymi:
 • Złamanie ręki,
 • Zwichnięcie stawu,
 • Pogryzienie lub pokąsanie przez owady, lub zwierzęta.
Ubezpieczenia szkolne zapewniają odpowiednią pomoc w sytuacjach, które są uwzględnione w polisie. Wsparcie bardzo często polega na przykład na pokryciu kosztów poniesionych na leczenie i rehabilitację ubezpieczonego.

Ochrona często jest także urozmaicana usługą Szkolnego Assistance. W ramach którego możesz na przykład minimalizować zaległości ucznia nieobecnego w szkole, o ile jego nieobecność wynika z wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową.

Jeśli zainteresował Cię Assistance Szkolny, więcej informacji o nim znajdziesz tutaj.

rana kolana, ubezpieczenia szkolne


Dla kogo stworzono ubezpieczenia szkolne?


Ubezpieczenia szkolne powstały dla wszystkich osób ceniących sobie bezpieczeństwo, dla tych wszystkich, którzy nie chcą, aby zaskoczyło ich jakieś nieprzyjemne wydarzenie.

Lubisz mieć poczucie bezpieczeństwa? Nie należysz do osób żyjących z dnia na dzień? Ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo Twojego dziecka? Właśnie na potrzeby takich osób stworzono i wdrożono ubezpieczenia szkolne.

Chronie.pl z pewnością pozwoli Ci zabezpieczyć się przed niespodziewanymi przeciwnościami losu.
 

Jaką ochronę podczas wakacji zapewniają Twojemu dziecku ubezpieczenia szkolne?


Decydując się na zakup ubezpieczenia szkolnego, Twoje dziecko otrzymuje pełną ochronę na okres 12 miesięcy od momentu wykupienia polisy. Nie ma znaczenia miejsce jego pobytu. Może być w dowolnym miejscu na świecie, a i tak będzie objęte ochroną m.in. w sytuacji:
 1. Trwałego uszczerbku na zdrowiu;
 2. Złamania kości;
 3. Zwichnięcia lub skręcenia stawu;
 4. Odniesienia ran;
 5. Pogryzienia lub pokąsania przez zwierzęta, lub owady;
 6. Odmrożeń lub oparzeń;
 7. Wstrząśnienia mózgu;
 8. Porażenia prądem lub piorunem;
 9. Nagłego zatrucia gazami lub produktami chemicznymi.
Ubezpieczenie refunduje również koszty m.in.:
 1. Pobytu ubezpieczonego w szpitalu,
 2. Interwencji lekarskiej,
 3. Odbycia rehabilitacji,
 4. Odbudowy zębów,
 5. Przeprowadzenia operacji plastycznych.
Ubezpieczenia szkolne zapewnią pomoc Tobie i Twojemu dziecku w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach szkolnych, kliknij tutaj.
 

Ubezpieczenia szkolne – Jak wyposażyć w nie dziecko?


Jeśli jeszcze nie wyposażyłeś swojej pociechy w ubezpieczenie szkolne, to poważnie rozważ ten zakup. Dzieci znane są ze swojej wrodzonej ciekawości oraz chęci odkrywania otaczającego ich świata, a wraz z odkryciami wiążą się pewne niebezpieczeństwa i ryzyka.

Koszt takiego ubezpieczenia wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych na cały rok, a jest w stanie uchronić Cię przez finansowymi skutkami poważnych wypadków, jakie mogę spotkać Twoją pociechę.

Chronie.pl umożliwi Ci samodzielny zakup ubezpieczenia szkolnego. Dzięki łatwej i przejrzystej ścieżce zakupu w ciągu zaledwie kilku minut jesteś w stanie zapewnić swojemu dziecku ochronę na cały rok.