Ubezpieczenie szkolne - wszystko, co musisz wiedzieć

 • 24/06/2021

Ubezpieczenie szkolne – wszystko, co musisz wiedzieć


Stało się! Zadzwonił dzwonek na przerwę – znak, którego wysłuchuje bez wyjątku, każdy uczeń powstrzymujący ostatkiem sił swoją energię i chęć zabawy. Wszyscy uczniowie, niczym zwinne pantery, zerwali się z ławek i ruszyli czym prędzej w stronę drzwi wprost na korytarz szkolny. Chwila nieuwagi jednego z rozweselonych uczniów, jedno potknięcie, nie takie postawienie nogi i nieszczęście gotowe…

Szkolny korytarz przeszywa piskliwy okrzyk bólu, wszyscy zbierają się wkoło poszkodowanego. Gdzieś z tyłu słychać już biegnącą pielęgniarkę szkolną…

 

Co to jest ubezpieczenie szkolne?


Ubezpieczenie szkolne to polisa zapewniająca bezpieczeństwo Twojemu dziecku w szkole, ale i nie tylko. Ubezpieczenie zazwyczaj obowiązuje przez 12 miesięcy i najczęściej jest zawierane we wrześniu wraz z początkiem roku szkolnego.

Ubezpieczenie szkolne zapewnia ochronę Twojej pociechy przez cały rok w dowolnym miejscu na ziemi. Nie tylko w czasie trwania lekcji, ale też podczas m.in.:
 1. Przerw świątecznych,
 2. Ferii zimowych,
 3. Wakacji,
 4. Zwykłej weekendowej zabawy z rówieśnikami.

Pamiętaj o tym!
Ubezpieczenie oferowane w szkole (wbrew temu, co jest przekazywane rodzicom) nie jest obowiązkowe! Nie zmienia to faktu, że warto wyposażyć swoją pociechę w samodzielnie wybrane indywidualne ubezpieczenie z najlepszym zakresem ochrony – na pewno oszczędzisz sobie wielu nerwów w przypadku nieszczęścia.

 

Dla kogo jest ubezpieczenie szkolne?


Produkt przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Wykupić je może, każdy (nie tylko rodzic). Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, nie przekroczyłeś 26 lat oraz masz status studenta, sam możesz zadbać o swoją ochronę, samodzielnie wykupując ubezpieczenie szkolne.

 

Ubezpieczenie szkolne – kogo mogę ubezpieczyć?


Możesz ubezpieczyć już dziecko w wieku od 6 miesięcy do nawet 26 lat – o ile ubezpieczony się uczy. Na wyposażenie młodej osoby w ubezpieczenie szkolne nigdy nie jest za późno.
Zanim dokonasz wyboru produktu wiedz, że ta kategoria ubezpieczeń dzieli się na dwie grupy:
 1. Ubezpieczenie szkolne dla dzieci w wieku żłobkowo – przedszkolnym, czyli od 6 miesięcy do 6 lat,
 2. Ubezpieczenie szkolne dla dzieci i młodzieży w wieku szkolno – studenckim, czyli od 5 lat do 26 lat.
Jak łatwo się domyślić podział na dwie grupy wynika z różnych ryzyk zagrażających dzieciom w tych przedziałach wiekowych. Na inne niebezpieczeństwa i wypadki narażone jest dziecko w wieku 5 lat, a na zupełnie inne w wieku 18 lat.

gips, kredka, ubezpieczenie szkolneJak działa ubezpieczenie szkolne? 


Jeśli choć raz zastanawiałeś się nad zakupem ubezpieczenia szkolnego, to przez głowę przebiegła Ci myśl „Jak działa ubezpieczenie szkolne?”. Zazwyczaj w razie zdarzenia najpierw należy udzielić pełnej pomocy medycznej ubezpieczonemu. Przy czym pamiętaj o zachowaniu pełnej
dokumentacji medycznej.

Po co?

Będzie Ci ona niezbędna podczas zgłaszania szkody do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Gdy zadzwonisz na infolinię w celu zgłoszenia zdarzenia, konsultant poprosi Cię o przedstawienie dokumentów pochodzących z placówki medycznej. Wszystko to w celu udowodnienia zajścia zgłaszanej sytuacji oraz uniknięcia prób wyłudzenia odszkodowania od ubezpieczyciela.
Po zweryfikowaniu zgłoszenia otrzymasz zwrot wszystkich kosztów poniesionych na leczenie osoby ubezpieczonej.

 

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?


Zakres ubezpieczenia zależy bardzo często od produktu oraz od tego, z jakiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego pochodzi. Jeśli szukasz dobrego ubezpieczenia szkolnego jedna z ważniejszych rzeczy, na jakie musisz zwrócić uwagę, to:
 1. Wielkość sumy ubezpieczenia,
 2. Kwota wypłacanego ubezpieczenia za 1% uszkodzonego ciała,
 3. Wartość kwoty wypłacanego ubezpieczenia za zgon ubezpieczonego.
Masz młode i energiczne dziecko, które lubi poznawać i odkrywać otaczający je świat? Na pewno warto zapoznać się z zakresem ochrony polisy i zwrócić uwagę na to, czy produkt oferuje ochronę z zakresu, m.in.:
 1. Pogryzienia lub pokąsania przez zwierzęta i owady,
 2. Wstrząśnienia mózgu,
 3. Złamania kości, zwichnięcia lub skręcenia stawu,
 4. Czasowej niezdolności ubezpieczonego do nauki.
Ogromną zaletą ubezpieczenia szkolnego jest Assistance Szkolny. Niestety, nie każdy produkt jest w to wyposażony. Assistance szkolny to zobowiązanie się ubezpieczyciela do pokrycia kosztów związanych, m.in. z:
 1. Domową wizytą lekarza,
 2. Wizytami pielęgniarki u ubezpieczonego,
 3. Dostawami leków potrzebnych w leczeniu,
 4. Indywidualnymi korepetycjami ubezpieczonego,
 5. Pomocą psychologa.
 

Gdzie kupię ubezpieczenie szkolne?


Szukając ubezpieczenia szkolnego najlepiej postawić na internetową ścieżkę zakupu polisy. Nie ruszając się sprzed domowego komputera, jesteś w stanie zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Jedną z takich stron jest Chronie.pl.

Korzystając z powyższej witryny, otrzymasz możliwość wyboru ochrony dla dwóch grup wiekowych:
 1. Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat
 2. Dzieci i młodzieży w wieku od 5 lat do 26 lat
W przypadku korzystania z powyższej strony jesteś w stanie obniżyć cenę swojego produktu. Wystarczy, że podczas finalizacji zakupu wpiszesz kod rabatowy otrzymany od Twojego agenta ubezpieczeniowego.

…okazało się, że to nic poważnego. Rodzice zostali już poinformowani i przybyli na miejsce. Po udzieleniu dziecku całej niezbędnej pomocy medycznej rozgorączkowani rodzice przypomnieli sobie, że wyposażyli swoją pociechę w indywidualne ubezpieczenie szkolne.
Uznali, że to najwyższa pora zgłosić nieszczęśliwy wypadek…