Twoje ubezpieczenie turystyczne online – wszystko, co musisz wiedzieć

 • 10/05/2021

Twoje ubezpieczenie turystyczne online – wszystko, co musisz wiedzieć


Wyobraź sobie, że leżysz beztrosko na wygodnym leżaku basenowym, gdzieś w nadmorskim hotelu. Od plaży dzieli Cię jedynie kilka minut spokojnego spacerku. Ciepłe i przyjemne słońce lekko muska i rumieni Twoją skórę. Co jakiś czas rozkoszujesz się smakiem słodkiego drinka. W tle co jakiś czas słyszysz pisknięcia mew zataczających kolejne okrążenia nad plażą oraz spokojny i harmonijny szum morza…

Nasycony kąpielą słoneczna postanawiasz schronić się w zaciszu swojego pokoju i idziesz brzegiem basenu nagle przewracasz się na śliskiej od wody podłodze. Niestety z tego lotu nie wychodzisz cało… łamiesz nogę.

W tym momencie w Twojej głowie pojawia się myśl: „Co ja teraz zrobię?”.

 

Czym jest ubezpieczenie turystyczne online?

To Twój substytut Narodowego Funduszu Zdrowia na wakacjach za granicą. Jeśli spotka Cię nieszczęście lub wypadek, to ubezpieczenie pokryje koszty leczenia oraz rehabilitacji, których kwoty nieraz przyprawiają o zawroty głowy.

Pamiętaj o tym!
Jeśli wybierasz się na urlop za granicę i doświadczysz uszczerbku na zdrowiu, NFZ nie pokryje kosztów Twojego leczenia. Częściowo może Ci pomóc jedynie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), ale niestety nie zawsze.

 

Co daje ubezpieczenie turystyczne online?

Ubezpieczenie turystyczne online to umowa, którą zawierasz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, gdzie ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów Twojego leczenia. Pamiętaj jednak, że opłaty za leczenie zostaną pokryte w wysokości do sumy ubezpieczenia widniejącej w umowie.
Co ciekawe wykupienie ubezpieczenia turystycznego online obejmuje nie tylko pokrycie kosztów konsultacji lekarskich, leczenia czy rehabilitacji. W ramach polisy możesz otrzymać pomoc z kategorii:
 1. Ochrony mienia,
 2. Odpowiedzialności cywilnej,
 3. Innych trudności, takich jak, m.in.: konflikt z prawem osób odbywających podróż zagraniczną.
 

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne online?

Ubezpieczenia różnią się od siebie wieloma warunkami, m.in.: ceną, sumą ubezpieczenia czy zakresem ochrony. Najpopularniejszym i najbardziej podstawowym elementem klasyfikującym ubezpieczenia podróżne jest okres trwania ochrony. Dzieli się on na:
 1. Ubezpieczenie turystyczne online krótkoterminowe 
 2. Ubezpieczenie turystyczne online długoterminowe 

Podstawowym zakresem ochrony ubezpieczenia jest oczywiście pokrycie wszystkich kosztów związanych z leczeniem ubezpieczonego za granicą. Nie licząc leczenia, dobre ubezpieczenie (zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe) powinno zawierać również takie elementy jak:
 1. Ubezpieczenie Assistance,
 2. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym (ubezpieczenie OC w życiu prywatnym),
 3. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (ubezpieczenie NNW),
 4. Ubezpieczenie Bagażu Podróżnego,
 5. Ubezpieczenie chroniące przed ryzykiem związanym z uprawianiem sportów rekreacyjnych.

Poza powyższymi punktami powinieneś mieć możliwość rozszerzenia swojej ochrony:
 1. W ubezpieczeniu krótkoterminowym o:
  1. Ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  2. Ubezpieczenie zniesienia kosztów udziału własnego w kosztach napraw wynajętego samochodu,
  3. Assistance samochodowy.
 2. W ubezpieczeniach długoterminowych o:
  1. Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 
windsurfing, ubezpieczenie turystyczne onlineUbezpieczenie turystyczne online, kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

W ubezpieczenie turystyczne online zawsze warto zainwestować. Jeśli choć raz korzystałeś z wycieczek organizowanych przez biuro podróży, na pewno zauważyłeś, że w cenie wycieczki jest ubezpieczenie i prawdopodobnie uznałeś, że zapewni Ci to wystarczającą ochronę. Prawda jest niestety nieco bardziej brutalna.

Ubezpieczenie podróży, jakie otrzymujesz „w cenie” przelotu lub wycieczki, bardzo często (jeśli nie zawsze) nie wystarcza nawet na pokrycie minimalnych kosztów leczenia. Pomijając niskie sumy ubezpieczenia, takie produkty bardzo często są mocno ograniczone pod względem zakresu ochrony. Co to znaczy? Na przykład to, że nie otrzymamy pomocy od ubezpieczyciela, jeśli do wypadku doszło podczas jazdy na nartach, a ubezpieczenie przez swoją niską cenę nie obejmowało ochroną uprawiania sportu.

Jeśli więc cały czas się zastanawiasz, kiedy warto się wyposażyć w ubezpieczenie turystyczne online, to odpowiadamy: Zawsze warto zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz komfort psychiczny podczas urlopu.

Pamiętaj o tym!
Nigdy nie polegaj na ubezpieczeniu otrzymanym np. razem z wycieczką. Zawsze wyposażaj się samodzielnie w sprawdzoną polisę, aby potem nie żałować, że nie podjąłeś innej decyzji.
 

Co wybrać – Ubezpieczenie turystyczne online czy EKUZ?

To pytanie można porównać do zastanawiania się nad tym, jak lepiej będzie przepłynąć ocean, nowym okrętem czy nowym dmuchanym pontonem. Ale czym w zasadzie jest karta EKUZ? Otóż jest to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, otrzymasz ją po złożeniu wniosku w dowolnym oddziale NFZ-tu. Posiadając kartę EKUZ, możesz ubiegać się o otrzymanie podstawowej pomocy medycznej w krajach Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii oraz Szwajcarii na takich samych warunkach co obywatel Państwa, w którym obecnie przebywasz.


Niestety działa to tylko w przypadku publicznych placówek medycznych, a nie jesteśmy w stanie przewidzieć, do jakiego szpitala zabierze nas karetka z miejsca zdarzenia. Możemy więc trafić do prywatnego szpitala, gdzie karta EKUZ na nic nam się nie zda. Ubezpieczenie turystyczne online natomiast pokrywa koszty naszego leczenia w publicznych oraz prywatnych szpitalach do kwoty sumy ubezpieczenia.

Na pewno warto posiadać kartę EKUZ, nigdy nie wiadomo do czego i kiedy może nam się przydać. Jednak posiadanie wykupionego ubezpieczenia turystycznego jest niezbędną podstawą do bezpiecznych i beztroskich wakacji.
 

Gdzie kupić ubezpieczenia turystyczne online?

Planując najbliższe wakacje nie musisz wychodzić z domu, aby wyposażyć siebie i swoich bliskich w ubezpieczenie turystyczne. Na chronie.pl dokonasz zakupu całkowicie online. Po opłaceniu polisy wszystkie dokumenty otrzymasz na maila podanego w formularzu.


Gdy przez Twoją głowę przebiegnie myśl: „Co ja teraz zrobię?”.
Po prostu przypomnij sobie, że przed wyjazdem wykupiłeś ubezpieczenie turystyczne. Wyciągnij telefon i zadzwoń na infolinię ubezpieczyciela. Po chwili wszystko będzie zorganizowane i otrzymasz niezbędną pomoc.