Ubezpieczenie NNW – polisa grupowa czy indywidualna?

 • 13/08/2021

Ubezpieczenie NNW – polisa grupowa czy indywidualna? 


Planujesz już początek roku szkolnego swojej pociechy? Masz już przemyślany zakup najważniejszych rzeczy, książek, zeszytów, długopisów. Czy na pewno pamiętasz o wszystkim? Tak? O ubezpieczeniu Twojego dziecka także?

Teraz pewnie myślisz – „Przecież szkoła zapewnia ubezpieczenie.” – Owszem, zapewnia, ale czy na pewno będzie to kompleksowa ochrona? Jak myślisz – czy każde ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ma taki sam zakres ochrony? 

Co zatem możesz zrobić, aby zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą ochronę? Samodzielnie wybierz produkt, który na pewno spełni Twoje oczekiwania.

 

Ubezpieczenie NNW – gdzie znajdziesz informacje o pełnym zakresie ochrony polisy? 


Szczegóły dotyczące ubezpieczenia znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Jest to bardzo ważny dokument, z którym zawsze możesz się zapoznać przed dokonaniem zakupu ubezpieczenia. Są w nim zawarte m.in.:
 • Warunki ochrony,
 • Rodzaje zdarzeń objętych ochroną,
 • Wysokość odszkodowania za uszkodzenie jednego procentu ciała ubezpieczonego.
O OWU możesz poprosić agenta w trakcie rozmowy i na spokojnie zapoznać się z dokumentem przed podjęciem decyzji o zakupie.

Jeśli dokonujesz zakupu ubezpieczenia za pośrednictwem internetu, bez problemu możesz pobrać OWU ze strony internetowej. Chronie.pl oferuje Ci możliwość pobrania także pozostałych dokumentów, takich jak:
 • Karty produktu – to zbiór najważniejszych informacji o ubezpieczeniu,
 • Ogólnych Warunków Ubezpieczenia – to pełna umowa ubezpieczenia,
 • Tabeli urazów – to tabela uwzględniająca urazy objęte ochroną oraz odszkodowaniem, jakie zostanie za nie wypłacone.
Chcesz dowiedzeć się więcej, co oferuje ubezpieczenie nnw? Wejdź tutaj.

 

Czy ubezpieczenie NNW jest obowiązkowe? 


Produkt należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych. Oznacza to, że zakup takiej polisy nie jest obowiązkowy. Niestety bardzo często, np. w szkole, spotkasz się z opinią, że posiadanie ubezpieczenia przez dziecko jest obowiązkowe. W wielu przypadkach rozprzestrzenianie takich informacji wynika z niewiedzy.

Są oczywiście sytuacje, kiedy posiadanie przez dziecko ubezpieczenia szkolnego jest zalecane, a wręcz wymagane. Bardzo często wymagają go trenerzy prowadzący zajęcia sportowe w ramach SKS-ów. O okazanie certyfikatu ubezpieczenia może też upomnieć się organizator zawodów sportowych. W tych przypadkach wszyscy oczywiście kierują się dobrem i bezpieczeństwem dziecka.

Ubezpieczenie NNW szkolne oczywiście nie jest obowiązkowym punktem wyprawki szkolnej. Warto jednak rozważyć taki zakup. Teraz pewnie zastanawiasz się, po co kupować to ubezpieczenie, skoro nie jest obligatoryjne. Jeśli Twojemu dziecku przytrafi się jakiś wypadek (odpukać!) to koszty leczenia i rehabilitacji zostaną pokryte przez ubezpieczyciela do wysokości limitu wskazanego na polisie. Usługi medyczne niestety należą do jednych z najdroższych na rynku.

Posiadanie ubezpieczenia szkolnego pozwoli Ci więc zaoszczędzić całkiem spore kwoty, a leczenie w ramach NFZ nie zawsze pokrywa wszystkie koszty. Jeśli na przykład Twoje dziecko złamie nogę, w ramach NFZ masz do dyspozycji tylko tradycyjny gips – za gips syntetyczny (który jest znacznie lżejszy i wygodniejszy) musisz zapłacić. Z ubezpieczeniem NNW możesz liczyć na zwrot kosztów za takie „udogodnienie”.
 

ręka w gipsie, ubezpieczenie NNW


Ubezpieczenie NNW – jaką ochroną obejmie Twoje dziecko? 


Jak postępujesz, kupując samochód? Patrzysz jedynie na wygląd czy sprawdzasz również specyfikację techniczną? Raczej dokładnie sprawdzasz i analizujesz każdy element swojego nowego auta.

Tak samo należy postępować z zakupem ubezpieczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z wykwalifikowanym agentem ubezpieczeniowym i wspólne wybranie polisy spełniającej Twoje oczekiwania.

Jeśli jednak wiesz, czego potrzebujesz i wolisz samodzielne zakupy, z pomocą przyjdzie Ci portal chronie.pl. Znajdziesz tam ubezpieczenie NNW zarówno dla dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym, szkolnym, jak i dla studentów do 26 roku życia. 

Przy wyborze polisy musisz pamiętać o tym, żeby ubezpieczenie miało odpowiednio szeroki zakres ochrony. Zwróć uwagę na to czy Twoje nowe ubezpieczenie gwarantuje ochronę z zakresu:
 • Złamania, zwichnięcia lub skręcenia stawu;
 • Oparzenia lub odmrożenia;
 • Poniesionych ran;
 • Pogryzienia lub pokąsania przez owady lub zwierzęta;
 • Pobytu w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby;
 • Zdiagnozowania boreliozy;
 • Interwencji lekarza;
 • Poważnego zachorowania.
Jeszcze jednym bardzo ważnym elementem zakresu ochrony ubezpieczenia jest Assistance Szkolny. Jest to zespół świadczeń, w których skład wchodzi, m.in.:
 • Refundacja wizyty pielęgniarki,
 • Organizacja i refundacja korepetycji,
 • Dostawa leków do domu.
Jeśli zainteresowało Cię ubezpieczenie NNW, to możesz dowiedzieć się o nim więcej tutaj.
 


Ile kosztuje ubezpieczenie NNW? 


Koszt zakupu ubezpieczenia szkolnego jest uzależniony od pakietu, jaki Cię interesuje. Chronie.pl umożliwia Ci wybór spośród trzech wariantów ubezpieczenia:
 • Ubezpieczenie nnw szkolne – Pakiet podstawowy,
 • Ubezpieczenie nnw szkolne – Pakiet plus,
 • Ubezpieczenie nnw szkolne – Pakiet premium.
Im wyższy pakiet, tym naturalnie, większa suma ubezpieczenia oraz wyższa kwota wypłacanego odszkodowania.

Czy wiesz, że…
Jeśli zadzwonisz do swojego agenta, otrzymasz od niego kod rabatowy. Dzięki niemu otrzymasz rabat, obniżający cenę polisy przy jednoczesnym zachowaniu wysokości sumy ubezpieczenia oraz wypłacanego odszkodowania.

 

Jak możesz samodzielnie wykupić ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka? 


Chcesz sam zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy? Chronie.pl oferuje produkt spełniający Twoje oczekiwania oraz łatwą i przejrzystą ścieżkę uruchomienia ochrony.

Ponadto zakupując ubezpieczenie NNW przez internet, możesz od swojego agenta, otrzymać kod rabatowy. Uprawni Cię on do skorzystania ze specjalnej promocji przygotowanej dla naszych klientów.

Nie pozostawiaj losu swojego dziecka przypadkowi. Sama zadbaj o jego bezpieczeństwo – wyposaż je w ubezpieczenie i zyskaj pewność, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku możesz liczyć na stosowną pomoc.